20%

Fıstığın Şahından

Büyük İndirimler

Hemen Hemen Tüm Ürünlerimizde Geçerli,

%20'ye varan BÜYÜK İNDİRİMLER

Ben Fıstığın Faydaları

fıstıkşah ben fıstık gaziantep

ANTEP FISTIK

Kabuklu İç Antep Fıstığı Temmuz ayı sonlanırken, Ağustos ortasına dek fıstıkların kabuğundan ayrıştırılıp seçilmesiyle elde edilir. Ayrıca bu fıstık türü, en kaliteli ve en leziz iç Antep fıstığı türüdür. Kalitesinden mütevellit hasadı da kısa sürer. Hem hasat süresinin kısa olması, hem de ürünün diğer fıstıklara oranla daha az çıkıyor olması, benzer olgunlaşmamış fıstık türlerine göre bu fıstık cinsinin fiyatını da yükseltir. Rengi diğerlerine göre daha yeşildir. Damağa vuran özel aroması ve koyu yeşil rengiyle tatlı ve dondurma sektöründe aranan bir fıstık çeşididir. Bu ürün fıstıklı çikolatalarda da sıklıkla tercih edilir. Besin değeri ise çok yüksektir. Günde 10 adet tüketildiğinde tüm yağ ihtiyacı karşılanmış olur.

Boz İç Antep Fıstığının Faydaları Nelerdir?

Öncelikle Boz İç Antep Fıstığı kolesterol içermediğinden kolesterolü düşürür. Demir, E -B – C vitaminleri içerir. Kalp sağlığını korur, mükemmel bir antioksidandır ve bu sayede iç organları muhafaza eder. Mide asit oranını dengeler, bünyeyi kuvvetlendirir, akciğer iltihabını temizler, öksürüğe iyi gelir. Cinsel enerjiyi arttırır, sperm kalitesini yükseltir, bedeni kuvvetlendirirken zihni açar. İçerdiği mineral dengesi bakımından daha sağlıklı bir yumurtlama süreci yaşatır. Kum döken kişilerde böbrek ve mesane rahatlamasında yardımcı olur.

Bağırsak Ve Kilo Dostu

İçerdiği yüksek posa değeri bakımından şekeri dengeler ve diyetlerde yardımcı olur. Ayrıca posa kalitesi sayesinde bağırsakları çalıştırır. Vücudu dinç kıldığından hastalıkları engeller, en azından hastalık sürecini kısaltır ve nekahet döneminde dinçlik verir. Yüksek protein içerir örneğin ete göre protein değerlerinden 2 kat güçlüdür ayrıca yine etin fosfor minerali bakımından 4 kat zengindir. Kilo aldırmaz zira düşük yağ içerir.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize her şeyi sorabilirsiniz!
? Merhaba...

Menü